مقالات

مکانیک تجهیزات سنگین: نکات مهم این حرفه

مکانیکی تجهیزات سنگین

شرح وظایف

در طول روز کاری خود، از یک مکانیک ماشین آلات سنگین خواسته می شود تا وظایف زیر را انجام دهد:

بازرسی ماشین آلات؛
درک مشکلات؛
نگهداری، تمیز کردن، و روغن کاری؛
تعمیر؛
اطمینان حاصل کنید که عنصر(های) تعمیر شده به درستی کار می کنند.

توجه داشته باشید که این نوع کار در محیط های کاری خاص انجام می شود. در واقع، با توجه به ماشین‌های متعدد در حال استفاده، شرایط کار می‌تواند به‌ویژه پر سر و صدا باشد. همچنین می توان از مکانیک مورد نظر خواسته شد که در خارج از منزل، در شرایط آب و هوایی سخت، خواه تابش آفتاب، باران شدید یا سرما کار کند.

 

درامد این حرفه

با توجه به اینکه مکانیک تجهیزات سنگین بودن تا حد زیادی مورد توجه است، حقوق نسبتاً مطلوب است. یک مبتدی تقریباً 48000 دلار در سال درآمد خواهد داشت. با سال ها تجربه، حقوق به 72000 دلار می رسد. طبق گزارش Emploi-Québec، متوسط حقوق سالانه یک مکانیک تجهیزات سنگین 54000 دلار است. هنگامی که صحبت از دستمزد رقابتی به میان می آید، مکانیک ماشین آلات سنگین بسیاری از کارگران واجد شرایط و با تجربه را از زمینه های مختلف حرفه ای جذب می کند.

 

فرصت های شغلی

فرصت های شغلی مرتبط با مکانیک تجهیزات سنگین خوب است. در واقع، از سال 2000، افزایش اندکی در فرصت های شغلی وجود داشته است و بسیاری از نیروی کار فعلی در حال نزدیک شدن به بازنشستگی هستند. علاوه بر این، این یک شغل از نظر فیزیکی سخت است که نیاز به جابجایی نیروی کار دارد.

با این حال، فرصت های شغلی بسته به منطقه اشتغال بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، در بریتیش کلمبیا، نوا اسکوشیا، کبک، ساسکاچوان و جزیره پرنس ادوارد، آنها نسبتاً بالا هستند. با این حال، تفاوت خاصی از نظر دستمزد وجود دارد.

نسبت بین جویندگان کار / فرصت‌های شغلی نسبتاً ضعیف است زیرا در مقایسه با فرصت‌های شغلی در سال 2018 تنها تعداد کمی از کارگران بیکار هستند. برای دوره 2019-2028، 24200 فرصت شغلی جدید برای حدود 25900 جوینده پیش‌بینی شده است (بر اساس فارغ‌التحصیلان، مهاجرت). و تحرک).

علاوه بر این، نیروهای مختلف کار جدید باید فرصت های جدیدی را برای مکانیک تجهیزات سنگین ایجاد کنند. این در واقع در صنعت ساخت و ساز دیده می شود که از برنامه سرمایه گذاری زیرساختی دولت فدرال سود می برد که بالغ بر 186 میلیارد دلار در 12 سال است. همچنین صنایع معدنی، حمل‌ونقل و عمده‌فروشی سال‌های پر رونقی را شاهد خواهند بود که برای مکانیک‌ها دلگرم‌کننده است.

توجه داشته باشید که با تجربه، می‌توانید به سمت‌های سرپرست برجسته مانند سرپرست تیم، سرکارگر و همچنین کنترلر ارتقا پیدا کنید.

مهارت ها و دانش
مکانیک تجهیزات سنگین بودن مستلزم داشتن مهارت ها و دانش خاصی است. برای تعمیر و نگهداری ماشین آلات سنگین، باید دانش خاصی در رابطه با مکانیک موتور دیزل و همچنین موتورهای چهار زمانه، هیدرولیک، پنوماتیک، برق و الکترونیک کسب کرد. برای انجام این کار، قبل از هر چیز، فرد باید قادر به تجزیه و تحلیل، اصلاح موقت، و تعمیر عناصر باشد. این دانش به ویژه در آموزش آموخته می شود.

با این حال، آن

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *