مقالات

طبقه بندی لوازم جانبی لیفتراک

طبقه بندی لوازم جانبی لیفتراک

لیفتراک یکی از رایج ترین تجهیزات حمل و نقل لجستیک است. برای انطباق با شرایط کاری مختلف می توان اتچمنت های مختلفی را نصب کرد. پیوست های خاص به شرح زیر طبقه بندی می شوند:

 

(1) شیفتر جانبی:

برای جابجایی کالاها با پالت به چپ و راست استفاده می شود که برای  انبار راحت کالاها است. راندمان کار لیفتراک را بهبود می بخشد، عمر سرویس لیفتراک را طولانی می کند و حجم کار اپراتور را کاهش می دهد. صرفه جویی در فضای انبار و بهبود میزان استفاده از انبار.

صنایع مورد استفاده اصلی: حمل و نقل، انبارداری، کاغذ، خمیر کاغذ، مواد غذایی، آبزی پروری، سردخانه.

 

(2) موقعیت گیر چنگال هیدرولیک:

فاصله چنگال به صورت هیدرولیکی تنظیم می شود تا کالاهای با مشخصات مختلف پالت را حمل کند. اپراتور نیازی به تنظیم دستی فاصله دوشاخه ندارد. کاهش حجم کار اپراتورها.

صنایع مورد استفاده اصلی: حمل و نقل، ذخیره سازی، کاغذ، خمیر کاغذ، مواد غذایی، محصولات آبزی، سردخانه.

 

(3) گیره رول کاغذی:

برای جابجایی کالاهای استوانه ای مانند رول های کاغذی، رول های فیلم پلاستیکی، لوله های سیمانی، لوله های فولادی و غیره برای دستیابی به بارگیری و تخلیه سریع و بدون آسیب و انبار کالاها استفاده می شود.

صنایع اصلی: حمل و نقل، انبارداری، کاغذ، خمیر کاغذ.

 

(4) گیره کیسه نرم:

برای جابجایی محموله های بدون پالت کیسه های فیبر شیمیایی نخی ریسی، کیسه های پشمی، کیسه های خمیر کاغذ، کیسه های کاغذ زباله، کیسه های نرم فوم و غیره استفاده می شود.

صنایع مورد استفاده اصلی: حمل و نقل، ذخیره سازی، محصولات آبزی، سردخانه، چوب، آهن، فلز، دامپروری، صنایع الیاف و نساجی.

 

(5) گیره درام:

برای جابجایی بدون پالت و ریختن 1 تا 4 بشکه روغن استاندارد 55 گالن در صنایع شیمیایی و غذایی استفاده می شود و همچنین می تواند برای ساخت گیره های سطل مخصوص سطل های خاص (مانند: سطل مینیاتوری) استفاده شود.

صنعت استفاده اصلی: صنایع شیمیایی.

 

(6) دستگاه فشار کش:

برای جابجایی و انباشتن کالاهای واحد بدون پالت استفاده می شود و به طور گسترده در صنایع غذایی، صنایع سبک و الکترونیک استفاده می شود. اسکیت بورد را می توان از اسکیت بردهای کاغذی، اسکیت بردهای پلاستیکی و اسکیت بوردهای فیبر ساخت که در هزینه خرید، نگهداری و نگهداری پالت ها صرفه جویی می کند.

صنایع مورد استفاده اصلی: حمل و نقل، ذخیره سازی، مواد غذایی، ماشین آلات، خودرو، سیمان و سنگ، دام، الیاف.

 

(7) روتاتور:

می توان آن را 360 درجه چرخاند، برای چرخاندن کالا و تخلیه ظرف، واژگون کردن کالا یا قرار دادن کالاهای عمودی به صورت افقی استفاده می شود. می توان از آن به همراه سایر پیوست ها استفاده کرد تا بتواند عملکرد چرخشی داشته باشد. محصولات تخصصی برای ریخته گری، ماهیگیری و حفاظت در برابر انفجار نیز موجود است.

صنایع مورد استفاده عمدتا: حمل و نقل، ذخیره سازی، کاغذ، خمیر کاغذ، مواد غذایی، محصولات آبزی، سردخانه، چوب، آهن، فلز، دامپروری، الیاف، ساخت و ساز و مهندسی عمران.

سایر ملحقات مانند پخش کننده کانتینر، گیره های آجری، گیره های بازوی فولادی، میله های رشته، چنگال های نوک، بوم ها، گیره های کاغذ باطله و غیره نیز می توانند برای مطابقت با نیازهای مشتریان سفارشی شوند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *