وبلاگ

سیستم هیدرولیک لیفتراک چیست؟

محرک هیدرولیک – پمپ دنده ای

عملکرد: تبدیل انرژی مکانیکی خروجی توسط موتور دیزل به انرژی فشار روغن هیدرولیک، به عنوان مکانیزم قدرت در سیستم هیدرولیکی

هنگامی که چرخ دنده در جهت نشان داده شده در شکل می چرخد، دندانه های چرخ دنده در محفظه مکش روغن در سمت راست جدا می شوند و حجم محفظه آب بندی به طور مداوم افزایش می یابد که مکش روغن را تشکیل می دهد و به محفظه فشار روغن وارد می شود. در سمت چپ توسط دندانه های چرخ دنده. دندانه های چرخ دنده در محفظه فشار روغن سمت چپ به طور مداوم درگیر می شوند که باعث کاهش حجم محفظه آب بندی می شود و روغن فشرده شده و به سیستم تخلیه می شود. این فرآیند مکش روغن و فشار روغن پمپ دنده ای است. خط تماس سطح دندانه دار در نقطه مشبک همیشه نقش جداسازی محفظه فشار قوی و پایین را ایفا کرده است، بنابراین نیازی به تنظیم مکانیزم توزیع خاصی در پمپ دنده ای نیست.

مکانیزم کنترل هیدرولیک – شیر چند طرفه

عملکرد: جهت، جریان و فشار جریان مایع را کنترل کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه کار می تواند به طور هموار و هماهنگ کار کند.

در حال حاضر، لیفتراک دریچه چند راهه جدید CDB، ساختار تراشه، شیر معکوس کشویی یکپارچه، شیر دیورتر و شیر سرریز را پذیرفته است.

سوپاپ کشویی

عملکرد: از حرکت نسبی بین هسته سوپاپ و بدنه شیر برای باز و بسته کردن مدار روغن استفاده کنید، در نتیجه جهت جریان مایع را تغییر دهید، به طوری که محرک هیدرولیک می تواند شروع، متوقف کند یا جهت حرکت را تغییر دهد.

ساختار: بدنه اصلی و مکانیسم دستکاری و موقعیت

شیر دیورتر/برای تغییر جریان سیال از طریق یک سیستم لوله استفاده می شود.

عملکرد: ارائه روغن هیدرولیک با جریان و فشار ثابت به چرخ دنده فرمان برای استفاده در فرمان

شیر اطمینان

عملکرد: فشار را در سیستم هیدرولیک اساسا ثابت نگه دارید و از بارگذاری بیش از حد سیستم جلوگیری کنید

هنگامی که سیستم به طور معمول کار می کند، درگاه شیر بسته می شود و جریان خروجی پمپ هیدرولیک همگی وارد محرک می شود. هنگامی که سیستم بیش از حد بارگذاری می شود، زمانی که فشار سیستم از مقدار تنظیم شده شیر تسکین بیشتر شود، شیر کمکی به سرعت باز می شود، روغن به مخزن روغن برمی گردد و فشار سیستم افزایش نمی یابد و ایمنی سیستم را تضمین می کند. .

شیر چند طرفه جدید CDB همانطور که در شکل نشان داده شده است از یک شیر کمکی مستقیم استفاده می کند که از فشار هیدرولیکی وارد بر ناحیه موثر هسته شیر برای متعادل کردن مستقیم نیروی فنر برای کار استفاده می کند.

شیر محدود کننده سرعت

از افتادن سریع بار به دلیل خرابی سیستم هیدرولیک مانند خطا در عملکرد یا پارگی لوله روغن جلوگیری کنید.

ساختار: شیر تسکین گاز یک طرفه

محل نصب: نزدیک ورودی روغن سیلندر بالابر هیدرولیک

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *